Kar yağışının ardından en taze fotolar:) 

Küçüklüğümden beri her ne kadar soğuk havadan nefret eden bir insan olsamda 'ah keşke kar yağsa' der dururum. Çünkü kar farklıdır bembeyaz örter herşeyi küçücük bir dal bile üzerine kar yağdımı harika bir görünüme bürünür.


O sıradan sandığımız sokaklar kar yağınca ay ne kadar güzelmiş dedirtir ve baktırır bize. Hele gökten pamuklar düşercesine inen karlar insanı alır götürür tüm bembeyaz hayallerine. İçinde hiç pislik yaşatmaz herşeyi gösterir en saf haliyle.


Benim için kar masumiyet, temizlik ve huzurun simgesidir. İnsanın içine kattığı o hoşluk paha biçilemez :) Hele kar yağan gecelerde cam kenarında oturup o karların yağışını izlemeye bayılırım. Birde adetimiz vardır gece yürüyüşe çıkarızz...


Şöyle caddeye doğru yürüyüp sıcacık bir sahlep ne güzel gider ama dmi?


Halbuki kar olmadığı zamanlarda hiç aklımıza bile gelmez sahlep... Kar yağarken herşey daha başka daha güzel gelir insana , en azından benim için öyle. Şimdi diliyorumki en azından üç gün dolu dolu karlar düşsün pencerelerimize... :)


 


 


Fotoğraflar , İstanbul- Erenköy ve Kozyatağı'nda çekildi :)

Tuğba Tunçkaya

5 yorum:

 1. Fotoğraflar harika :) Ankara ve İstanbul'da ki kar manzaralarını görnce resmen kıskanıyorum.. Ben Samsun'dayım ve henüz böyle lapa lapa karı göremedik :((

  YanıtlaSil
 2. bir İzmirli olarak size sadece imrenebiliyoruz fotograflarda:)

  YanıtlaSil
 3. İstanbulda da malesef 2 yılda bir görebiliyoruz bu manzaraları ve çok uzun sürmüyor:(

  YanıtlaSil
 4. olsun bizde yazın sizlere imreniriz ödeşiriz :P :)))

  YanıtlaSil
 5. oyy süper. haydi tugba kar topu oynayalimmm :))

  YanıtlaSil

Instagram