Best of #mbfwi vol1

Merhaba,

Geçen hafta Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen Mercedes Benz Fashion Week defilelerine
göz atma ve favori parçalarımızı seçme zamanı geldi. 2014 yaz kreasyonlarını tanıtan tasarımcılar 
birbirinden ilginç sunumlarla farklarını ortaya koymayı başardı. Yoğun ilgi gören defileler ve studio
çalışmalarının ardından kısa kısa notlarla MBFWI yazılarına devam edeceğiz. 

Bakalım 2014 yazında bizi hangi renkler ve ne tür kumaşlar bekliyor?

  • ASU AKSU - Q FOR QUARTZ 

Pozitif , saflık ve enerji hissettiriliyor.

  • AYHAN YETKİN   - KIRILMA NOKTASI


Koleksiyonda pelerin detaylar ve siyah beyaz renkler hakim..
  • BURÇE BEKREK - SALUTI DA FRASCATI


Tasarımcı Burçe Bekrek koleksiyonun anahtar parçalarının, çok amaçlı ve double-face kullanımı olan ipek biker ceketler ve koleksiyon için üretilen kumaşın desenine ithafen revize ettikleri, markanın imzası haline gelen couture doku formlarından oluşan "Burçe Bekrek Permanent Line" olduğunu vurguluyor.

  • ECE GÖZEN - GRAFEN

Feminenliğini sportif görünümlerin ardına gizleyebilen, yeni stillere açık, cesur kadınlar için tasarlanan koleksiyonun tarzı ‘’sportcouture’’ olarak tanımlanıyor.
  • EMRE ERDEMOĞLU - PEE-WEE HERMAN

Emre Erdemoğlu yeni koleksiyonunu hazırlarken Amerikalı komedyen Paul Reubens tarafından yaratılmış hayali bir karakter olan Pee-Wee Herman’dan esinleniyor. Çocuksu ve eğlenceli bir karakter olan Pee-Wee Herman,  tasarımcının hazırladığı 120 parçalık koleksiyon için esin kaynağı oluyor...Her sezon olduğu gibi bu sezonda papyonların ön planda olduğu koleksiyonda dokuma kumaşlar, kısa paça pantolonlar, kruvaze ceketler dikkat çekiyor.
  • GÜNSELİ TURKAY - CESUR YENİ DÜNYADoğa fotoğrafları ile mimari ve geometrik çizimler bir arada sunuluyor.


  • MAID IN LOVE - TUHAFLARIN GEMİSİPastel renkler üstüne garip yaratıkların süslediği eşsiz baskılar, koton ağırlıklı hafif kumaşlarla bütün gün pijamayla dolaşma hissi veren rahat kesimlerin sizi götürdüğü yere gidin diyor.

  • NİL KANDEMİR - POSTUREX BY NİL KANDEMİR

Nil Kandemir'in koleksiyonunda pastel renkler hakim. Pilise detaylarının, transparanlığın öne çıktığı kolleksyonda ipek organzeler, şifonlar, kupra kumaşlar dikkat çekiyor. Ayrıca tasarımcının medikal dik dumra korsesini stilize ettiği ve yeniden yorumladığı " Posturex by Nil Kandemir" duruş bozukluğu olan bayanlara günlük yaşamda rahatlıkla kullanabilecekleri şık bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor. 
  • TUBA ERGİN - EARTH UNKNOWNAhşap, toprak katmanları, fosiller, kaya ve mermer dokular, krater-vari görüntülerin hakim olduğu koleksiyonda ipek, organze ve deriye ağırlık verilirken, hi-tech kumaş ve ketenin kontrastından faydalanılıyor. El örgüsü keten ve bambu trikolar, dikişsiz elbiseler, geri dönüştürülmüş araba lastikleri ve ipek kombinasyonları şaşırtıcı ve zamansız parçalar yaratarak doğallıktan vazgeçemeyen güçlü, şehirli kadını yeniden yorumluyor.
  • ZEYNEP TOSUN - HIDDEN
Vintage renklerin kullanıldığı koleksiyonda pastel ve kirli yeşil, sarı, gri, beyaz, marshmallow pembesi, açık pembe ve lacivert tonlar öne çıkarken, taşlanmış ipekler, denizci fileleri, ipek şifon, krepler, dökümlü kumaşlar koleksiyonun ana kumaşlarını oluşturuyor.  


...Detaylı bilgi için İstanbul İletişim'e teşekkürler...

-------------------------------------------------------------------

Mail tugbasatelier@gmail.com

S E V G İ L E R ... *.*

-------------------------------------------------------------------

Tuğba Tunçkaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Instagram