Güzellik : Ahmet Çoban'a(makasnisantasi) saçla ilgili merak ettiklerinizi sorduk!Merhaba ;

Bugün hem keyifli hem de yeni şeyler öğreneceğimiz bir post hazırladım sizler için. 
Soru cevap şeklinde Ahmet Çoban ile yaptığımız roportaj ve inanamayacağınız değişim fotoğrafları sizleri bekliyor. Bayanların en önem verdiği , en merak ettiği konulardan biri olan saç bakımı , saç renkleri , doğru röfle , doğru renk seçimleri üzerine bakalım Ahmet bize neler anlatmış ;


* Kısaca seni tanıyalım , mesleğe ne zaman başladın ?

- Ben Ahmet Çoban , bizim meslekte ki her kuaför gibi ben de daha minicikken katıldım kuaförlük piyasasına ve yaklaşık olarak 1998 yılında henüz 13-14 yaşındayken ve 20 yaşına dek (askere gidene kadar)
beceriksiz bir asistandım.


* Senden çokça duyduğumuz pigmentasyon , ombre ve kırma nedir ?

- Bu 3 işlem benim tarzımı yansıtmama destek olan en önemli detaylarımdan sadece bir kaçı. 
Kırma: Natural ve ya boyalı saçlar üzerinde saça zarar vermeden yarım tondan iki tona kadar açabilen masum bir renklendirme servisidir ve ombre için ilk adımdır.
Ombre: Kırma ile hazırlanmış zemin üzerine uçlara doğru toplamda 5 tona kadar mükemmel bir dağılımla yapılan renklendirme servisidir.
Pigmentasyon : Kızıl dipler , hatalı boyanmış saçlar , çizgi çizgi yapılan röfleler ve yanlış yapılmış balyajlar için yapılan en uygun naturelleştirme işlemidir.


* 2014 saç trendleri arasında en çok karşımıza çıkacak olan renkler nelerdir?

- Renklendirmelerimi yaparken en hassas olduğum konu karşımda ki misafirimin kaş göz ve saç dibine en yakın renklendirmeleri elde etmeye çalışmak. Bence moda kişinin tarzına göre en çok yakışan ve ona uzun vadede ayak uydurabilen renktir.

*Saç rengi ile kaş rengi arasında nasıl bir uyum olmalıdır?

- Kullanılan renge göre değişiklik gösterebilir ancak benim tercihim saç rengi ile kaş rengi arasında uyumun yakalanmasıdır.* Genç kızlarımıza özel günlerde seçtiği saç modelleri konusunda bilgi verebilir misin?

- Bence her genç kız yaşını unutmadan dinamik görünümden kendini uzaklaştırmayacağı model görünümler tercih etmelidir. 

* Instagram hesabında canlı canlı uygulamaları bizlerle paylaşıyorsun ve binlerce takipçin seni pür dikkat takip ediyor. Instagram'ın mesleğinde ki önemi nedir?
- Instagram hayatımın vazgeçilmezlerinden , fotoğraf üzerine her detay benim fazlasıyla ilgimi çekmiştir. Instagram ise benim kendimi ifade edebilmemi ve beğenilerimi , yaptığım modelleri kitlelere ulaştırabilmek açısından harika bir araç oldu.


* Sence asla sarı saç kullanmamalı ya da asla koyu bir renk tercih etmemeli dediğin bir ten rengi var mı?

-Her ten rengine yakışan bir sarı saç vardır. Önemli olan o saça süreklilik sağlayabilmek uygun aksesuar ve doğru makyaj ile kullanabilmek. Bu yüzden herkes kendi için kendine yakışan en doğru rengi bulmalı.


* Özellikle röfleli ve uzun saçların bakımı bir hayli zor. Kırılma , kuruma ve kopmaya karşı bize ne tür bir bakım önerirsin?

-Röfleli saçlara biz #biolustre bakım uyguluyoruz 4 aşamadan oluşuyor ve yaklaşık 25-30 dakika kadar sürüyor. 6 haftada 1 kez tekrarladığımız bu işlem ile saça bakım sağlamış oluyorsunuz. Ancak sarı saç ile başetmek istemiyorsanız #pigmentasyon işlemi ile kendi renginize dönüş yapabilirsiniz.

Bu keyifli roportaj için teşekkür ederiz :) 
http://instagram.com/makasnisantasi  instagram hesabından ulaşabilir sorularınızı yöneltebilirsiniz

-----------------------------------------------------------------


Mail tugbasatelier@gmail.com

S E V G İ L E R ... *.*

-----------------------------------------------------------------

Tuğba Tunçkaya

Instagram