İndirim Alışverişinden Önce Dikkat!Kışı geride bırakırken tüm markalar da indirim top noktalara ulaştı.
Alışveriş yapmayı sevmeyenimiz çok azdır , hele birde indirimden alıyorsak değmeyin keyfimize! 
Zara ve tüm inditex grup bugün 3. indirimiyle ürünleri hızla tüketirken Mango da indirimin dibine
vurmuş durumda :)
 Beymen ise marka tercihi bayanların vazgeçilmezi üstelik bir de online satışı olduğu için indirim bize bir tık uzaklıkta! Böyle indirim zamanı en güzeli avm leri dolaşarak mağazalara bir bir göz atmak ve tüm markaları bi arada inceleyebilmek.
Ancak dikkat indirimde diye dolabımızı fuzuli ve giymeyeceğimiz kıyafetlerle doldurarak
giysi kalabalığı yaratmaktan kaçının!
Ben 2-3 ayda bir dolabımı ayıklar uzun süredir giymediğim kıyafetleri pek tutmamaya özen gösteririm. Böylece hem yeni aldıklarım öne çıkar hem de kıyafetlerimi bulmam daha da kolaylaşır.

İndirimde alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler ;


* ' Alıyım dursun kenarda bir gün giyerim ' sözünden kaçının. O anda içinize sinmediyse ve bu cümleyi kuruyorsanız kenarda kalıp giymeyi unutacağınız parçalardan olmaya hak kazanmış olduğu kesin.

* Vucudumuzu tanıyalım , örneğin son zamanlarda boyfriend jean trendler arasında kasıp kavuruyor ancak kısa boylu bayanlara (örneğin bana) asla yakıştırmıyorum , tek oluru topuklu ayakkabıyla kombinlemek. İndirimde diye vucudunuza uymayan , yakışmayan  yanlış seçimlere girip hatalı seçimlerle dolabınızı kalabalıklaştırmayın.

* Her zaman bulabileceğiniz klasik parçalardan ziyade , farklı bulduğunuz ya da uzun zamandır almayı ertelediğiniz parçaları bulup yakalamanın tam zamanı

* İndirim zamanlarının en karlı alışverişileri , çanta - ayakkabı ve dış giyim parçalarıdır. Örneğin 500 TL lik bir çantayı 180 TL ye yakalayabildiyseniz değmeyin keyfinize:)

* Parçaları alırken aralarında bağlantı kurun.
Kendinize bunu neyle kombinlerim sorusunu sorarak kafanızda canlandırmaya çalışın , böylece dolabınızda birbirini tamamlayan parçalar olacağı için giyinmeye çok fazla zaman harcamamış olursunuz.

* Aldığınız kıyafetleri aksesuarlarla tamamlayın. Bu bir saç aksesuarı olabilir ,kolye , küpe , bileklik aklınıza ne geliyorsa aksesuar alışverişi başlasın:)

*Aldığınız kışlıkları bu sene çok fazla giymeye zamanınız kalmayacağı için bir sonra ki senede devam eden trendleri takip ederek doğru parçaları seçebilir demodelikten uzak olabilirsiniz. Buna bir örnek vermem gerekirse zarf eteklerden o kadar sıkıldık ve bıktık ki bedava olsa daha almayın derim..

Herkese keyifli alışverişler diliyorum. 

Ps. İndirim alışverişlerinizi instagram hesabınızda paylaşırken @tugbasatelier 'a mentionlayarak #tugbasatelier hashtagini eklerseniz beraber göz atma fırsatı buluruz ve bende sizin alışverişlerinizi takipçilerimle paylaşırım:)

Tuğba Tunçkaya

Instagram