MBFWI

16 MART - 21 MART 2015 Defilelerden Satır Basları 

* Nazlı Soylu (Lady Faith) : Çocuk Tanrıçası


*Hande Çokrak ( Maid in Love) : Save the Galaxy Get the Girl


Hande Çokrak gene renkli ve eğlenceli koleksiyonu ile moda severlerin beğenisini topladı. Koleksiyonunda ilham kaynağı uzay çağında geçen video oyunları!
*Meltem Özbek : Rock'n Roll
Meltem Özbek Rock'n Roll koleksiyonunda siyah ve grinin tonlarını sıkça kullanırken , deri ve ışıltılı payet etkisi ile tasarımlarına hareket katıyor.
Uzun biker deri ceketler ve crop topları , asimetrik etekler ile kombinliyor.
Sezonun en sevilen parçalarından biri olan uzun çizmeler ise gelecek kışın da favori parçaları arasında olmaya devam edecek gibi görünüyor. Özbek koleksiyonunu yüksek çizmeler ile tamamlarken , derinin kadınsı ve asi kullanımı ile dikkat çekiyor.


* Ece Gözen : Galactic Dreams


Ece Gözen ; Galactik Dreams adını verdiği 2015-2016 kış koleksiyonunu moda severlere tanıttı.
Koleksiyonda  bolca siyah & elektrik mavisi tonlarının bir arada kullanıldığı küçük bir uzay yolculuğu sizi bekliyor.


* Niyazi Erdoğan : Toinfinity koleksiyonu


 * Selma State : Yastaki Asalet


Mbfwi 3. günü 18 Mart ' ta koleksiyonunu tanıtan Selma State Çanakkale şehitlerini anarak sunumunda siyahın asaletine yer verdi.
Maskulen duruşun içerisinde yer verdiği derin yırtmaçlar ve mini şortlar ile gizemli bir rüzgar esiyordu.* Deniz Berdan : Bedeninle Gurur Duy! diyor


'Mükemmel olduğum için özür dilerim' gibi feminist söylemlere yer verdiği renkli koleksiyonu Antrepo' da izleyicilerin karşısına çıktı.
Berdan koleksiyonunda kızı ile beraber 6 ay üzerinde çalıştığı desenlere yer verdi.
Dondurmadan çıkan tavşan , canavar pisi pisiler ve dans eden uzaylılar görülmeye değerdi. Alışılanın aksine kış koleksiyonunun klasik renkleri yerine eğlenceli bir sunum hazırlayan Berdan modellerin makyaj ve saçında yapma bebeklerden esinlendi.

kaynak: http://mbfashionweek.com/istanbul

Tuğba Tunçkaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Instagram