Doktorunuzu seçerken 2 degil 10 kere düsünün!

Merhaba arkadaşlar ;

Öncelikler herkese keyifli pazarlar dilerim.

Biliyorsunuz son günlerde güzellik adına paylaşımlara ve estetik uygulamalar yapılan
kliniklere instagram hesabımda olabildiğince yer vermeye çalışıyorum. İçiniz çok rahat olsun ki paylaşmış olduğum yerler hem tarafımdan denenmiş tanıdığım cerrahlara ait yerler oluyor , hem de güvendiğim başarılı isimler. Ancak son günlerde küçük dokunuşlar ile yapılan estetik değişimleri savunan bir kesim var ki yıllarca emek verip estetik cerrah olan binlerce ameliyat ve tecrubeyi yok sayan aslında estetik cerrah olmayan ancak bu dalda ekmek yemeye çalışan ve gün geçtikçe adım başı her köşe başında açılan muayenehaneler.

Tabi ki tüm doktorlara saygımız sonsuz ancak keşke herkes kendi ihtisas yaptığı branşta devam etse ve ticari amaçlı düşüncelere kapılmadan farklı alanlara geçiş yapmasa!

Son bir kaç yıldır neredeyse her yerde karşınıza çıkan Teosyal dolgu 
afişi ve uygulamasına bir kadın doğum doktorunun kliniğinde de rastlayınca bu yazıyı sizlere yazma gereği duydum.
İlk duyduğunuz anda diyebilirsiniz ki o kadar yıl eğitim alıp doktor olan kişiler yüze dolgu uygulamasını mı yapamayacak? 

Yazının ilerleyen bölümlerinde bu kliniğinin adını ve doktorun isminide vereceğim ancak öncesinde biraz yapılan işlemlere değinelim ;
Teosyal Dolgu
Botox
Anti Aging 
Mezoterapi
vs
(Bunlar alenen herkese açık, zaten kliniğin camlarına stickerlar ile yazılarak afişe edilmiş)

Ben size tamamen başarısız bir uygulamadan hatta reaksiyon göstermiş bir uygulamadan örnek vereceğim birazdan. 
İnternette yapmış olduğum araştırmalar sonucunda çok fazla başarısız uygulama ile karşılaştım ancak ben gözümle şahit olduğum sürecten fotoğraflar paylaşacağım.

Bu arada bu yazının sonucunda ışık dolgu , mezoterapi ve botox uygulamarını yaptırmaktan korkmayın , benim üzerinde değinmek istediğim en önemli nokta kendinizi işin ehli olan doktorların eline bırakın. Hele ki yüz o kadar önemli ki! Dünyaca ünlü starların dahi başına olumsuz mudaheleler gelebiliyor. Dediğim gibi bunu en aza indirgemek doğru kişiye muracat etmekten ve biraz da araştırmaktan geçiyor.

Ve kendi cildinizi de çok iyi tanımalısınız , allerjik bir cilde sahip iseniz bunu doktorunuza mutlaka belirtmelisiniz ki cildiniz daha sonrasında göstereceğim örnekte ki boyutlara ulaşmasın.
( Fotoğrafta ki hasta doktoruna allerjik bir cilde sahip olduğunu defalarca kez iletmiştir)


 Bu başarısız uygulama  Kadın Doğum Uzmanı Dr Nurdan Leylek 'in Teosyal ürün ile gerçekleştirmiş olduğu mudahele sonucunda ortaya çıkmıştır. Kendisi Altunizade'de yer alan ve sahibi olduğu Özel Female Polikliniği'nde hizmet vermektedir.

İşte daha iyi olmak adına vaad edilen uygulamanın sonucunda hastanın başına gelen durum.
Bu nokta da sorulmu olan uygulanan madde mi dersiniz  , yanlış uygulama mı dersiniz , fazla doz uygulaması mı dersiniz ? uzmanların yorumuna bırakıyorum! Ancak hastanın başına gelen talihsiz olay karşısında 
olaya dahi sahip çıkmayarak uygulayan doktora şahit olduğum için sizi uyarmayı borç bildim!

Bu arada böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız takdir de en az 6 ile 8 ay arasında göz altı ve göz kapağı ameliyatı da olamadığınızı üzülerek bildirmek isterim. 
Diyeceğim o ki ; küçük bir işlem olarak baktığınız (10 dk da gelin güzelleştirelim) uygulamaları , 
doğru kişinin elinden çıkmayınca sizin sağlığınızdan aylarınızı da alabiliyor.


Sevgiler ...
Tuğba Tunçkaya

1 yorum:

  1. Gerçekten ürkütücü; doktorun sahip çıkmamasıysa olayı bambaşka bir noktaya taşımış. Çok, çok dikkatli olmak gerek.

    YanıtlaSil

Instagram