Bir telefondan daha fazlası !Merhaba ;

Uzun zamandır merak ettiğiniz ve geçen hafta lansmanına gittiğimi duyurduğum LG G4 ü 1 haftadır keyifle kullanıyor ve deniyorum. Sizlere ise deneyimlerimi aktarmak istiyorum merak ettiğinizden eminim , zaten instagram üzerinden de bir çok soru almıştım sizlerden de.

Teknoloji meraklıların yanı sıra LG G4 fotoğraf kalitesi , kullanım kolaylığı , batarya ömrü ve tasarımı ile hepimizin merakını hak ediyor.

İlk olarak en merak edilen özellik olan LG G4 ün kamerasını yorumlamak istiyorum ve başlıyorum;
16 megapiksel arka kamera
8 megapiksal ön kamera 
özelliği ile hem selfie çekimlerinizde hem de arka kamerayı kullanarak çektiğiniz fotoğraflarda
bir telefondan beklenmeyecek performans ile sizi şaşırtıyor.
Lazer optik odaklaması sayesinde de fotoğraf çekmenin keyfine varacağınız kesin.
LG G4 ün kamera modunda manuel seçenek bulunuyor ve bu sayede beyaz dengesi , pozlama dengesi , iso ayarları ve hatta denklaşör hızına kadar değiştirebiliyorsunuz. Hatta dilerseniz fotoğrafları jpeg yerine Raw formatında dahi çekebiliyorsunuz bu özellik , photoshop kullanıcılarının tercih edebileceği önemli detaylardan biri.

Boyutuna değinirsek , LG kullananlar için G3 e göre biraz daha uzun olduğunu görebilirsiniz.
Diğer akıllı telefonlar ile kıyasladığınızda ince olmak yerine şarjı uzun süre kullanabilmek adına daha kalın bir formda olduğunu söyleyebilirim ancak bu kalınlık kesinlikle cebinize koymanızı engelleyecek ya da elde tutarken sizi rahatsiz edebilecek türde değil. Aksine avantaj olarak gördüğüm şarj problemi için kesinlikle doğru bir seçim olmuş. Bataryasını çıkarıp değiştirebiliyorsunuz da! Tasarım olarak bakarsanız LG G4 formu ile hafif bir eğime sahip olduğu için elinizde çok daha rahat tutabiliyorsunuz ve benim gibi sakarsanız telefonunuzu çok düşürüyor iseniz bu kavisli form ekranın hasar görmesini daha aza indirgiyor, şanslısınız!

Arayüzü oldukça anlaşılır , basit ve işlevsel özelliklere sahip. Çoğu kullanıcının bundan memnun kaldığını da duydum. Yani telefona kolayca adapte olabilirsiniz.

Değiştirilebilir arka kapakları ile keyifli bir kullanım sağlayan LG G4 ün özellikle
deri kapaklarını tavsiye ediyorum. Hem çok şık hem kaliteli hem de dokusu ile beğeninizi kazanacağına eminim.

Ekranına değinirsek 5.5 inch boyuta sahip bunun yanı sıra ekranında quantum teknolojisi ile gözün gördüğü en gerçeğe yakın telefon ekranı olarak sunuluyor.
Yaz aylarında güneş altında da ekran görüntüsü sizi yormayara net görmenizi sağlıyor.

2'li pencere özelliği sayesinde aynanda iki işi yapabiliyor olmak da çok keyifli
bir yandan video klip açarken diğer yandan sosyal medyada gezinebiliyorsunuz. 

Kısaca çok beğendiğim LG G4 benden tam not aldı! 


Tuğba Tunçkaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Instagram