LG G4 ü merak edenler!
Merhaba,

Merakla beklenen LG G4 tanıtımı dünya çapında 6 büyük şehirde (Newyork , Paris , Londra , Singapur , Seul ve İstanbul) aynı anda tanıtıldı. İstanbul’da da bloggerlar için The Seed’ te  keyifli bir tanıtım etkinliği gerçekleştirildi , ben de sizler için orada bulunarak LG G4 ü yakından inceleme ve hatta deneme fırsatı buldum. Etkinlik LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho konuşması ardından LG Electronics Türkiye Mobil iletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy’un ürün sunumu ile devam etti. Öncelikle belirtmeliyim ki beklenenin ötesinde bir LG G4 bizi bekliyor.
Sunumda sorulan soruları detaylı şekilde cevaplayan Calvin Cho ; “Bu ürünü geliştirirken üzerine yoğunlaştığımız en önemli konu, LG G4’ün kullanıcılara nasıl bir değer sağlayacağı sorusu oldu. Bu sorunun cevabını bulmadan elde edeceğimiz tek şey; sadece metal ve camdan oluşan bir yığın olacaktı. Konu akıllı telefon tasarımına geldiğinde, tasarımın aynı zamanda kullanışlı ve kişinin hayat tarzına değer katacak nitelikte olması en önemli unsurdur. Kendimizi adeta zarafet ve rahatlığı gösteren, el yapımı hissi veren bir ürün yaratmaya adadık” şeklinde konuştu.
LG Electronics Türkiye Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ise “Akıllı telefonlar gün geçtikçe düz ve tek tip metal levhalara dönüştü. Bildiğiniz gibi bizim tüm kullanıcılarımıza verdiğimiz “Hayatı Güzelleştiren Yenilikler” üzerine bir sözümüz var. Bundan dolayı LG G4 ile insan doğasına çok daha uygun ve çok daha güzel bir akıllı telefon yaratmayı amaçladık. Deri malzemesindeki doğal dokular ve renkler LG G4’ü eşsiz kılan unsurlar. Telefonu elinize aldığınızda zamanla siz de bu farkı anlayacaksınız.” şeklinde konuştu. LG G4’ün teknik özelliklerinden de bahseden Gürsoy, “LG G4 0.6 saniyede kamerasını aktif hale getirebiliyor. Ayrıca F1.8 diyafram aralığı ile LG G4 ilk defa DSLR fotoğraf makineleriyle yarışır hale geliyor. LG G4’ün IPS Quantum ekranının sunduğu mükemmel renklerle artık anılarınızı tam da oldukları gibi hatırlayacaksınız” şeklinde konuştu.
Şimdi size kısaca LG G4 ün özelliklerinden bahsedeceğim;
Kamera ve batarya: Bizim en çok ilgimizi çekebilecek özelliklerinden biri kuşkusuz ön kamerasının 8 megapiksel oluşu. Bu sayede kusursuz selfieler çekebiliyoruz. Yani selfieler LG G4 ile eğlenceli ve keyifli bir hal alıyor.LG G4, F1.8 diyafram aralığındaki özel lensiyle ve 16 Megapiksel kamerası ile akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş kalitede bir kameraya sahip.  Batarya ya değinirsek ; akıllı telefonlarda en merak edilen özelliklerden birisi ise bu değil mi? Yanımızda şarj aleti ile dolaşmak istemiyoruz ancak hızla biten bataryalar bizi buna itiyor. LG G4 pil konusunda cömert davranarak , yüksek kapasiteli 3000mAh pile sahip ve Qualcomm® Snapdragon™ 808 işlemciyle tüm gün boyunca rahat bir kullanım sunuyor.
Ek depolama alanı : LG G4, Google ile olan iş ortaklığı sayesinde içinde Google Office yüklü olarak kullanıcılara sunuluyor. Aynı zamanda LG G4 sahipleri 100 GB’lık Google Drive depolama alanına iki yıl boyunca ücretsiz sahip olabiliyorlar.
Ekran özellikleri : Gelişmiş Hücre içi dokunma teknolojisi içeren ilk Quad HD ekrana sahip LG G4’ün dokunmatik algılayıcısı çok daha iyi bir renk üretimiyle birlikte dokunma hassasiyeti de sağlıyor. LG G4’ün ekranı aynı zamanda renk konusunda Hollywood’un en büyük stüdyoları tarafından kurulan Dijital Sinema Girişimi (DCI) standartlarına da uygunluk taşıyor.
Tasarım: Yeni LG G4 kullanıcılarına güven veren zarafet, eşsiz bir görsel deneyim ve insan odaklı kullanıcı deneyimleri sunuyor. Özellikle deri ve sonrasında metal ile seramikten bahsedilebilir. LG G4’ün fark yaratan özelliklerinin en başında altı farklı renkte ve tamamen el işçiliğiyle üretilen orijinal deri arka kapağı geliyor. LG G4 deri dışında, saf Seramik Beyazı, Metalik Gri ve Parlak Altın seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Görüntü kalitesi: IPS Quantum teknolojili ekranı ve zarif kavis tasarımıyla mükemmel bir görsel deneyim sunuyor.

Dayanıklılık: Ayrıca LG G4 ün düşmelere karşı %20 daha dayanikli oldugunu da müjdeleyebilirim.

Beni hem tasarımı ile hem teknik özellikleri ile bu denli heyecanlandıran LG G4 ü denemek için sabırsızlanıyorum.

Daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ


Sevgiler

Tuğba Tunçkaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Instagram