Iste guzelligin sırrıMerhaba ;

Bu yazımda sizlere sağlığınız , güzelliğiniz ve formunuz için hem pratik
hem kolaylıkla bulabileceğiniz bir içecekten bahsedeceğim. Yıllardır
az çok yararlarını bilsek de eminim yazımı okuduktan sonra daha da şaşıracaksınız.
Yaz geliyor , kimimiz formumuzdan yana şikayetlerde bulunuyoruz kimimiz ise cildimizden yakınıyoruz. Dilara Koçak'ın da tavsiyeleri ve yorumlarıyla Uludağ Doğal Maden Suyu 'nun yararları ve üretim sürecinden bahsedeceğim. Bakalım maden suyu nedir , nelere iyi geliyor , hangi yaşlarda tüketmemiz uygundur ve içeceğimiz miktar ne kadar olmalıdır?

Öncelikle kısaca maden suyu nedir sizlere bu bilgiyi vermek istiyorum.
Magmaya yakın olan sıcak jeotermal suların  buldukları fay hatlarından yukarıya doğru çıkmaları ve bu arada daha yukarıdan süzülüp gelen suların oluşturduğu soğuk yer altı suları bu sıcak sular ile karışarak bizim bildiğimiz maden sularını oluştururlar.

Hangi yaşlarda maden suyu tüketebiliriz?
Maden suyu genç , ileri yaş olmaksızın her yaşta tüketilebilir. Özellikle sporcuların zengin magnezyum ve kalsiyum içeren Uludağ Doğal Maden Suyu'nu tüketmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Nelere iyi geliyor sorularını duyar gibiyim. O zaman biraz faydalarına değinelim;

Uludağ Doğal Maden Suyu, Uludağ’daki 100 yıllık kaynaktan çıkartılıyor ve bu da Uludağ Maden Suyu’nun fark yaratmasında bence önemli bir. Mineral anlamındaki zenginliği de sağlık ve doğallık noktasında ürünü  güçlendiriyor.
İçerisinde barındırdığı kalsiyum kemik yapımızı güçlendiriyor , magnezyum ve potasyum ise kalp damar sağlığımızı güçlendirdiği için önem taşıyor. 
Bikarbonat mide ve bağırsak sistemimizde yaşadığımız sorunlara iyi geliyor. Bu konuya biraz daha değinmek istiyorum çünkü hemen hemen hepimiz ya mide ya bağırsak sorunlarını zaman zaman yaşıyoruz ve bende hassas mideli biri olarak bu sıkıntının hayat kalitesini ciddi anlamda düşürdüğünü çok iyi biliyorum. Düzenli olarak tüketimi ise mide ve sindirim sistemine iyi geliyor.
Bağırsak problemlerine gelince ; kabızlık problemine iyi geliyor , böbreklerde ve idrar yollarında ki taş oluşumunu önlüyor.
Mide , bağırsak ve kalp/damar sağlığımıza değindik. Şimdi ise sıra güzelliğimize katkısında ;

Uludağ Doğal Maden Suyu'nu dışarıdan direk cildinize uygulayabilirsiniz. Evet gerçekten de
özellikle okul yıllarımda bunu sıklıkla cildime uyguluyordum , hem kolayca uygulanıyor , hemde cildi harika bir şekilde arındırıyor bunun yanında cildinizin ihtiyacı olan mineral ihtiyacınıda karşılıyor.

Konu ile ilgili Dilara Koçak'ın da yorumlarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ne kadar tüketilmeli?

 Dilara Koçak videolarında ; her gün düzenli olarak 1 ya da 2 şişe tüketilmesini öneriyorum.
Bunun yanında vucudunuzun ihtiyacı olan sıvı miktarının yarısını maden suyu yarısını su olarak alabilirsiniz. Çocuklar da ileri ki yaşlarda bireyler de doğal maden suyunu rahatlıkla tüketebilir. Yazın sıcak günlerinde ve spor yaptığınız günlerde sıvı ihtiyacınızın artacağı için tüketim miktarınıda yükseltebilirsiniz diyor.

Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını 
ulaşabilirsiniz. 
( * Hafif içimli maden suyu nedir?
* Çocuklar maden suyu içebilir mi?
* Kadınlara /Erkeklere özel yararları nelerdir?
* İleri yaşlarda maden suyu tüketilmeli midir?
Hamilelerin maden suyu içmesi sakıncalı mıdır? ve daha bir çok sorunun cevabı yukarıda 
paylaştığım linkte Dilara Koçak'ın yorumlarıyla yer alıyor.

Tuğba Tunçkaya

2 yorum:

  1. Bu kadar faydası oldugunu hic bilmiyordum hemen icmeye baslıyorum :))

    YanıtlaSil

Instagram